OSTATNÍ ČELEDI - OTHER FAMILIES

ADELIDAE - ADÉLOVITÍ
Adelinae
  Adela cuprella - Adéla měděná
  Adela reaumurella - Adéla zelená
  Adela violella - Adéla třezalková
  Nemophora metallica - Adéla chrastavcová
  Nemophora degeerella - Adéla pestrá
  Nemophora ochsenheimerella - Adéla jedlová
Nematopogoninae
  Nematopogon robertella - Adéla borůvková
  Nematopogon swammerdamella - Adéla dubová



AUTOSTICHIDAE
  Oegoconia uralskella - Drsnohřbetka žlutoskvrnná


COLEOPHORIDAE - POUZDROVNÍČKOVITÍ
  Coleophora alcyonipennella - Pouzdrovníček chrpový
  Coleophora coronillae - Pouzdrovníček
  Coleophora deauratella - Pouzdrovníček
  Coleophora gallipennella - Pouzdrovníček
  Coleophora lutipennella - Pouzdrovníček
  Coleophora saturatella - Pouzdrovníček


COSSIDAE - DRVOPLEŇOVITÍ
  Cossus cossus - Drvopleň obecný
  Zeuzera pyrina - Drvopleň hrušňový

DREPANIDAE - SRPOKŘÍDLECOVITÍ (16 druhů)
Thyatirinae - Můřice
  Achlya flavicornis - Můřice jarní
  Habrosyne pyritoides - Můřice bělopásná
  Ochropacha duplaris - Můřice dvojtečná
  Polyploca ridens - Můřice dubová
  Tethea ocularis - Můřice trojtečná
  Tethea or - Můřice obecná
  Tetheella fluctuosa - Můřice březová
  Thyatira batis - Můřice očkovaná
Drepaninae - Srpokřídleci
  Cilix glaucata - Srpokřídlec trnkový
  Drepana curvatula - Srpokřídlec olšový
  Drepana falcataria - Srpokřídlec vrbový
  Falcaria lacertinaria - Srpokřídlec březový
  Sabra harpagula - Srpokřídlec lipový
  Watsonalla binaria - Srpokřídlec dubový
  Watsonalla cultraria - Srpokřídlec bukový
  Watsonalla uncinula - Srpokřídlec



ELACHISTIDAE - TRÁVNÍČKOVITÍ
Tribus Depressariinae
Depressarini - Plochušky
  Agonopterix arenella - Plochuška lopuchová
  Agonopterix furvella - Plochuška třemdavová
  Agonopterix heracliana - Plochuška bolševníková
  Agonopterix liturosa - Plochuška
  Agonopterix ocellana - Plochuška vrbová
  Depressaria albipunctella - Plochuška
  Luquetia lobella - Plochuška
  Semioscopis avellanella - Plochuška lísková
  Semioscopis steinkellneriana - Plochuška
Tribus Elachistinae - Trávníčci
  Elachista argentella - Trávníček stříbrný
  Elachista heringi - Trávníček
  Elachista maculicerusella - Trávníček
Tribus Ethmiinae - Skvrnušky
  Ethmia bipunctella - Skvrnuška stepní
  Ethmia pusiella - Skvrnuška pomněnková
  Ethmia quadrillella - Skvrnuška lesní
  Ethmia terminella - Skvrnuška hadincová


ENDROMIDAE - STRAKÁČOVITÍ
  Endromis versicolora - Strakáč březový


EPERMENIIDAE - ZOUBKOVNÍČKOVITÍ
Tribus Epermeniini
  Epermenia falciformis - Zoubkovníček
  Epermenia illigerella - Zoubkovníček bršlicový


ERIOCRANIIDAE - DROBNOKŘÍDLÍKOVITÍ
  Dyseriocrania subpurpurella - Drobnokřídlík lesní


GELECHIIDAE - MAKADLOVKOVITÍ
Dichomeridinae
  Dichomeris alacella - Makadlovka
  Dichomeris cinerella - Makadlovka popelavá
  Dichomeris derasella - Makadlovka
  Helcystogramma rufescens - Makadlovka trávní
Gelechiinae
Tribus Anacampsini
  Anacampsis blattariella - Makadlovka
  Anacampsis populella - Makadlovka topolová
  Sophronia semicostella - Makadlovka stepní
  Sophronia sicariellus - Makadlovka
Tribus Anomologini
  Eulamprotes atrella - Makadlovka
  Isophrictis striatella - Makadlovka
  Metzneria lappella - Makadlovka lopuchová
Tribus Gelechiini
  Aroga velocella - Makadlovka Aroga velocella
  Gelechia muscosella - Makadlovka
  Gelechia rhombella - Makadlovka jabloňová
  Gelechia rhombelliformis - Makadlovka
  Gelechia sestertiella - Makadlovka
  Chionodes electella - Makadlovka
  Neofriseria peliella - Makadlovka
  Psoricoptera gibbosella - Makadlovka
Tribus Teleiodini
  Altenia scriptella - Makadlovka
  Carpatolechia alburnella - Makadlovka
  Recurvaria leucatella - Makadlovka sadová
  Recurvaria nanella - Makadlovka ovocná
  Teleiodes luculella - Makadlovka měsíčitá
  Teleiodes vulgella - Makadlovka





GRACILLARIIDAE - VZPŘÍMENKOVITÍ
  Caloptilia alchimiella - Vzpřímenka dubová
  Caloptilia azaleella - Vzpřímenka azalková
  Caloptilia elongella/betulicola - Vzpřímenka
  Caloptilia populetorum - Vzpřímenka
  Caloptilia stigmatella - Vzpřímenka
  Parornix torquillella - Vzpřímenka


HEPIALIDAE - HROTNOKŘÍDLECOVITÍ
  Hepialus humuli - Hrotnokřídlec chmelový
Pharmacis fusconebulosa - Hrotnokřídlec kapradinový
  Pharmacis lupulina - Hrotnokřídlec zahradní
  Phymatopus hecta - Hrotnokřídlec lesní
  Triodia sylvina - Hrotnokřídlec salátový


CHIMABACHIDAE
  Dasystoma(cheimophila) salicella - Šedivěnka jívová
  Diurnea fagella - Šedivěnka jarní
  Diurnea lipsiella - Šedivěnka podzimní


CHOREUTIDAE - MOLOVENKOVITÍ
  Anthophila fabriciana - Molovenka kopřivová
  Choreutis pariana - Molovenka hnědá


INCURVARIIDAE - KOVOVNÍČKOVITÍ
  Incurvaria masculella - Kovovníček lesní
  Incurvaria oehlmanniella - Kovovníček borůvkový


LEMONIIDAE - PABOUROVCOVITÍ
  Lemonia taraxaci - Pabourovec pampeliškový


MICROPTERIGIDAE - CHROSTÍKOVNÍKOVITÍ
  Micropterix aruncella - Chrostíkovník nejmenší


LIMACODIDAE - SLIMÁKOVCOVITÍ
  Apoda limacodes - Slimákovec dubový


Řád: NEUROPTERA - SÍŤOKŘÍDLÍ
  Drepanepteryx phalaenoides - Rzounek vykrajovaný


NOLIDAE - DROBNUŠKOVITÍ
Tribus Chloephorini
  Bena bicolorana - Zeleněnka dubová
  Pseudoips prasinana - Zeleněnka buková
Tribus Nolini
  Meganola albula - Drobnuška ostružiníková
  Meganola strigula - Drobnuška buková
  Nola confusalis - Drobnuška brusnicová
  Nola cucullatella - Drobnuška trnková
Tribus Sarrothripini, Subtribus Sarrothripina
  Nycteola asiatica - Můrka topolová
  Nycteola revayana - Můrka listová
Tribus Sarrothripini, Subtribus Eariadina
  Earias clorana - Zeleněnka vrbová
  Earias vernana - Zeleněnka lindová


OECOPHORIDAE - KRÁSNĚNKOVITÍ
Tribus Carcinini
  Carcina quercana - Krásněnka dlouhorohá
Tribus Oecophorini
  Bisigna procerella - Krásněnka
  Epicallima formosella - Krásněnka skořicová
  Denisia stipella - Krásněnka
  Harpella forficella - Krásněnka pařezová
Hofmannophila pseudospretella-Krásněnka skladištní
Schiffermuelleria schaefferella-Krásněnka podkorní
Tribus Pleurotini
  Minetia crinitus - Krásněnka žilkovaná
  Pleurota bicostella - Krásněnka dvoulemá
  Pleurota marginella - Krásněnka




PLUTELLIDAE - ZÁPŘEDNÍČKOVITÍ
  Plutella xylostella - Zápředníček polní


PSYCHIIDAE - VAKONOŠOVITÍ
  Epichnopterix plumella - Vakonoš tmavý
  Canephora hirsuta - Vakonoš trávový
  Megalophanes viciella - Vakonoš všežravý
  Pachythelia villosella - Vakonoš vřesový
  Psyche casta - Vakonoš stromový
  Psyche crassiorella - Vakonoš bylinný
  Sterrhopterix fusca - Vakonoš keřový


PTEROPHORIDAE - PERNATUŠKOVITÍ
  Amblyptilia acanthadactyla - Pernatuška různožravá
  Cnaemidophorus rhododactyla - Pernatuška šípková
  Emmelina monodactyla - Pernatuška svlačcová
  Geina didactyla - Pernatuška kuklíková
  Gillmeria pallidactyla - Pernatuška řebříčková
  Gillmeria ochrodactyla - Pernatuška vratičová
  Hellinsia osteodactylus - Pernatuška zlatobýlová
  Merrifieldia baliodactylus - Pernatuška dobromyslová
  Merrifieldia leucodactyla - Pernatuška smilová
  Merrifieldia tridactyla - Pernatuška mateřídoušková
  Oxyptilus parvidactyla - Pernatuška drobnokřídlá
  Oxyptilus pilosellae - Pernatuška chlupáčková
  Platyptilia calodactyla - Pernatuška horská
  Platyptilia gonodactyla - Pernatuška podbělová
  Platyptilia nemoralis - Pernatuška starčková
  Pterophorus pentadactyla - Pernatuška trnková
  Stenoptilia bipunctidactyla - Pernatuška tečkovaná
  Stenoptilia pterodactyla - Pernatuška rezekvítková


ROESLERSTAMMIIDAE - MOSAZNÍČKOVITÍ
  Roeslerstammia erxlebella - Mosazníček


SCYTHRIDIDAE - SMUTNÍČKOVITÍ
  Scythris cuspidella - Smutníček skvrnitý


SESIIDAE - NESYTKOVITÍ
  Bembecia ichneumoniformis - Nesytka lumčí
  Pennisetia hylaeiformis - Nesytka maliníková


TINEIDAE - MOLOVITÍ
  Euplocamus anthracinalis - Mol ozdobný
  Monopis laevigella - Mol
  Monopis monachella - Mol hnízdový
  Monopis obviella - Mol
  Morophaga choragella - Mol horský
  Nemapogon granella - Mol obilní
  Tinea pellionella - Mol kožešinový
  Tinea semifulvella - Mol žlutavý
  Tinea trinotella - Mol trojtečný
  Tineola bisselliella - Mol šatní


YPONOMEUTIDAE - PŘEDIVKOVITÍ
Tribus Argyresthiinae
  Argyresthia conjugella - Molovka jablečná
  Argyresthia curvella - Molovka jabloňová
  Argyresthia goedartella - Molovka olšová
  Argyresthia pruniella - Molovka pupenová
  Argyresthia spinosella - Molovka
Tribus Scythropiinae
  Scythropia crataegella - Zápředníček trnkový
Tribus Yponomeutinae
  Pseudoswammerdamia combinella - Předivka
  Swammerdamia pyrella - Předivka hrušňová
  Yponomeuta cagnagella - Předivka brslenová
  Yponomeuta evonymella - Předivka zhoubná
  Yponomeuta irrorella - Předivka švestková
  Yponomeuta malinellus - Předivka jabloňová
  Yponomeuta padella - Předivka ovocná
  Yponomeuta plumbella - Předivka menší
  Yponomeuta sedella - Předivka šedá



YPSOLOPHIDAE - ČLUNKOVCOVITÍ
  Ypsolopha asperella - Člunkovec bělavý
  Ypsolopha mucronella - Člunkovec
  Ypsolopha sequella - Člunkovec lesní

www.motylkove.cz