NOCTUIDAE - MŮROVITÍ
Acontiinae - Světloskvrnky
Tribus Aediini
  Aedia leucomelas - Tmavopáska jižní
Tribus Acontiini
  Acontia lucida - Světloskvrnka slézová
  Emmelia trabealis - Světloskvrnka svlačcová


Acronictinae - Šípověnky
  Acronicta aceris - Šípověnka maďalová
  Acronicta alni - Šípověnka olšová
  Acronicta auricoma - Šípověnka jívová
  Acronicta cuspis - Šípověnka olšinová
  Acronicta leporina - Šípověnka vrbová
  Acronicta megacephala - Šípověnka velkohlavá
  Acronicta psi - Šípověnka trnková
  Acronicta rumicis - Šípověnka šťovíková
  Craniophora ligustri - Šípověnka ptačízobová
  Moma alpium - Šípověnka dubová
  Simyra albovenosa - Šípověnka bahenní



Amphipyrinae - Lesknačky
  Amphipyra berbera - Lesknačka doubravní
  Amphipyra pyramidea - Lesknačka rudokřídlá
  Amphipyra tragopoginis - Lesknačka trojskvrnná


Boletobiinae - Černavky
  Parascotia fuliginaria - Černavka tmavá


Bryophilinae - Mechovnice
  Bryophila domestica - Mechovnice domácí
  Cryphia algae - Mechovnice lipová


Catocalinae - Stužkonosky
Tribus Catocalini
  Catocala elocata - Stužkonoska topolová
  Catocala fraxini - Stužkonoska modrá
  Catocala fulminea - Stužkonoska švestková
  Catocala nupta - Stužkonoska olšová
  Catocala promissa - Stužkonoska úzkopásná
  Catocala sponsa - Stužkonoska dubová
Tribus Euclidiini
  Euclidia glyphica - Jetelovka hnědá
  Euclidia mi - Jetelovka menší
Tribus Ophiusini
  Catephia alchymista - Bělopáska dubová
  Dysgonia algira - Hnědopáska temnopásá
  Grammodes stolida - Hnědopáska jižní
  Minucia lunaris - Hnědopáska dubová
Tribus Toxocampini
  Lygephila craccae - Hnědoskvrnka vikvicová
  Lygephila lusoria - Hnědoskvrnka největší
  Lygephila pastinum - Hnědoskvrnka kozincová
  Lygephila viciae - Hnědoskvrnka polní




Aventiinae/Calpinae - Lišejnice/Lalokokřídleci
  Calyptra thalictri - Lalokřídlec žluťuchový
  Lasperyia flexula - Lišejnice šedá
  Scoliopteryx libatrix - Sklepnice obecná


Condicinae - Můrovky
  Eucarta virgo - Můrovka panenská


Cuculliinae - Kukléřky
  Cucullia lucifuga - Kukléřka mrkvová
  Cucullia scrophulariae - Kukléřka krtičníková
  Cucullia umbratica - Kukléřka mléčová
  Cucullia verbasci - Kukléřka diviznová



Dilobinae - Modrohlávci
  Diloba caeruleocephala - Modrohlávek ovocný


Eriopinae - Kapraďovky
  Callopistria juventina - Kapraďovka hasivková


Eublemminae - Drobničky
  Eublemma parva - Drobnička turanová
  Eublemma purpurina - Drobnička pcháčová
  Eublemma polygramma - Drobnička


Euteliinae - Modroskvrnky
  Eutelia adulatrix - Modroskvrnka rujová


Eustrotiinae - Světlopásky
  Deltote bankiana - Světlopáska stříbřitá
  Deltote deceptoria - Světlopáska ostřicová
  Deltote uncula - Světlopáska bahenní
  Protodeltote pygarga - Světlopáska ostružníková


Hadeninae - Můry
  Panolis flammea - Sosnokaz borový
  Egira conspicillaris - Jarnice kručinková
  Orthosia cerasi - Jarnice lipová
  Orthosia cruda - Jarnice menší
  Orthosia gothica - Jarnice ovocná
  Orthosia gracilis - Jarnice hladká
  Orthosia incerta - Jarnice březnová
  Orthosia miniosa - Jarnice zardělá
  Orthosia opima - Jarnice šedá
  Orthosia populeti - Jarnice topolová
  Perigrapha munda - Jarnice černoskvrnná

  Anarta trifolii - Můra jetelová
  Ceramica pisi - Můra hrachová
  Cerapteryx graminis - Trávnice luční
  Hada plebeja - Můra pampelišková
  Hadena compta - Můra kartouzková
  Hadena irregularis - Můra ušnicová
  Hecatera bicolorata - Můra jestřábníková
  Hecatera dysodea - Můra lociková
  Lacanobia contigua - Můra pestrá
  Lacanobia oleracea - Můra kapustová
  Lacanobia suasa - Můra zahradní
  Lacanobia thalassina - Můra březová
  Lacanobia w-latinum - Můra kručinková
  Lasionycta imbecilla - Šedobarvec hnědý
  Mamestra brassicae - Můra zelná
  Melanchra persicariae - Můra černá
  Pachetra sagittigera - Můra řebříčková
  Papestra biren - Můra sivá
  Polia bombycina - Můra jehlicová
  Polia hepatica - Můra borůvková
  Polia nebulosa - Můra jitrocelová
  Sideridis reticulata - Můra mydlicová
  Sideridis rivularis - Můra silenková
  Tholera cespitis - Trávnice metlicová
  Tholera decimalis - Trávnice jílková

  Leucania comma - Plavokřídlec čárkovaný
  Leucania obsoleta - Plavokřídlec pobřežní
  Mythimna albipuncta - Plavokřídlec bělotečný
  Mythimna congrua - Plavokřídlec
  Mythimna conigera - Plavokřídlec skořicový
  Mythimna ferrago - Plavokřídlec bledoskvrnný
  Mythimna impura - Plavokřídlec luční
  Mythimna l-album - Plavokřídlec bílé L
  Mythimna pallens - Plavokřídlec stepní
  Mythimna pudorina - Plavokřídlec ostřicový
  Mythimna sicula - Plavokřídlec západní
  Mythimna turca - Plavokřídlec mokřadní
  Mythimna vitellina - Plavokřídlec žloutkový


Heliothinae - Černopásky
  Helicoverpa armigera - Černopáska bavlníková
  Heliothis maritima - Černopáska polní
  Heliothis viriplaca - Černopáska štětková
  Pyrrhia umbra - Černopáska kakostová


Herminiinae - Žlutavky
  Herminia grisealis - Žlutavka šedavá
  Herminia tarsicrinalis - Žlutavka vějířová
  Herminia tarsipennalis - Žlutavka hnědožlutá
  Macrochilo cribrumalis - Žlutavka bahenní
  Orectis proboscidata - Žlutavka
  Paracolax tristalis - Žlutavka hnědočárná
  Pechipogo strigilata - Žlutavka dubová
  Polypogon tentacularia - Žlutavka dlouhonosá


Hypeninae - Zobonosci
  Hypena crassalis - Zobonosec borůvkový
  Hypena proboscidalis - Zobonosec kopřivový
  Hypena rostralis - Zobonosec chmelový


Metoponiinae - Tmavoskvrnky
  Panemeria tenebrata - Tmavoskvrnka rožcová
  Tyta luctuosa - Tmavoskvrnka svlačcová


Noctuinae - Osenice
  Agrotis cinerea - Osenice popelavá
  Agrotis exclamationis - Osenice vykřičníková
  Agrotis ipsilon - Osenice ypsilonová
  Agrotis segetum - Osenice polní
  Anaplectoides prasina - Osenice hajní
  Axylia putris - Osenice žlutavá
  Cerastis leucographa - Osenice jívová
  Cerastis rubricosa - Osenice jarní
  Diarsia brunnea - Osenice hnědá
  Diarsia florida - Osenice žlutohnědá
  Diarsia mendica - Osenice lesní
  Diarsia rubi - Osenice luční
  Eugnorisma depuncta - Osenice tečkovaná
  Eurois occulta - Osenice velká
  Graphiphora augur - Osenice ptačí
  Lycophotia porphyrea - Osenice pruhovaná
  Naenia typica - Osenice kopřivová
  Noctua comes - Osenice prvosenková
  Noctua fimbriata - Osenice zemáková
  Noctua interjecta - Osenice západní
  Noctua interposita - Osenice přehlížená
  Noctua janthina - Osenice černolemá
  Noctua pronuba - Osenice šťovíková
  Ochropleura plecta - Osenice čekanková
  Opigena polygona - Osenice jižní
  Rhyacia simulans - Osenice jetelová
  Xestia baja - Osenice rulíková
  Xestia c-nigrum - Osenice černé C
  Xestia collina - Osenice podhorská
  Xestia ditrapezium - Osenice obecná
  Xestia sexstrigata - Osenice stínovaná
  Xestia stigmatica - Osenice hluchavková
  Xestia triangulum - Osenice trojúhlá
  Xestia xanthographa - Osenice žlutoskvrnná


Oncocnemidinae - Jasnobarvci
  Calophasia lunula - Jasnobarvec květelový


Pantheinae - Mramorovky
  Colocasia coryli - Lískovnice šedá
  Panthea coenobita - Mramorovka smrková


Phytometrinae - Zelenavky
  Colobochyla salicalis - Šedice jívová
  Phytometra viridaria - Zelenavka vítodová
  Trisateles emortualis - Zelenavka dubová


Plusiinae - Kovoleskleci
  Abrostola asclepiadis - Kovolesklec tolitový
  Abrostola tripartita - Kovolesklec žahavkový
  Abrostola triplasia - Kovolesklec černočárný
  Autographa bractea - Kovolesklec jestřábníkový
  Autographa gamma - Kovolesklec gamma
  Autographa jota - Kovolesklec hluchavkový
  Autographa pulchrina - Kovolesklec brusnicový
  Diachrysia chrysitis - Kovolesklec šedivkový
  Diachrysia chryson - Kovolesklec půvabný
  Diachrysia stenochrysis - Kovolesklec podvojný
  Euchalcia modestoides - Kovolesklec plicníkový
  Macdunnoughia confusa - Kovolesklec řebříčkový
  Plusia festucae - Kovolesklec kostřavový
  Plusia putnami - Kovolesklec západní
  Syngrapha interrogationis - Kovolesklec kopřivový


Psaphidinae - Běloskvrnky
  Allophyes oxyacanthae - Běloskvrnka hlohová
  Asteroscopus sphinx - Běloskvrnka pozdní
  Brachionycha nubeculosa - Běloskvrnka jarní


Rivulinae - Trávničky
  Rivula sericealis - Trávnička luční
  Zebeeba falsalis - Trávnička


Xyleninae - Blýskavky
Tribus Pseudeustrotiini
  Pseudeustrotia candidula - Bělavka rdesnová
Tribus Elaphriini
  Elaphria venustula - Lesknička(Blýskavka) narůžovělá
Tribus Caradrinini - Subtribus Caradrinina
  Caradrina clavipalpis - Blýskavka čtyřtečná
  Caradrina morpheus - Blýskavka kopřivová
  Caradrina selini - Blýskavka vřesovištní
  Hoplodrina ambigua - Blýskavka jitrocelová
  Hoplodrina blanda - Blýskavka pampelišková
  Hoplodrina octogenaria - Blýskavka ptačincová
  Hoplodrina respersa - Blýskavka kropenatá
  Charanyca trigrammica - Blýskavka trojčárná
  Caradrina kadenii - Blýskavka hnědoskvrnná
  Rusina ferruginea - Blýskavka opencová
Tribus Dypterygiini
  Dypterygia scabriuscula - Blýskavka šťovíková
  Mormo maura - Blýskavka černopásá
  Polyphaenis sericata - Blýskavka žlutokřídlá
  Thalpophila matura - Blýskavka travní
  Trachea atriplicis - Blýskavka lebedová
Tribus Actinotiini
  Actinotia polyodon - Blýskavka půvabná
  Hyppa rectilinea - Blýskavka horská
  Actinotia radiosa - Blýskavka paprsčitá
Tribus Phlogophorini
  Euplexia lucipara - Blýskavka ostružiníková
  Phlogophora meticulosa - Blýskavka mramorovaná
Tribus Xylenini - Subtribus Antitypina
  Antitype chi - Pestroskvrnka orlíčková
  Mniotype adusta - Pestroskvrnka tmavá
  Mniotype satura - Pestroskvrnka zimolezová
  Polymixis polymita - Pestroskvrnka hnědoskvrnná
Tribus Xylenini - Subtribus Cosmiina
  Atethmia centrago - Kosočárnice jasanová
  Enargia paleace - Kosočárnice březová
  Cosmia pyralina - Kosočárnice ovocná
  Cosmia trapezina - Kosočárnice javorová
  Ipimorpha retusa - Kosočárnice vrbová
  Ipimorpha subtusa - Kosočárnice topolová
Tribus Xylenini - Subtribus Xylenina
  Agrochola circellaris - Přímočárnice jilmová
  Agrochola helvola - Přímočárnice hnědá
  Agrochola laevis - Přímočárnice šťovíková
  Agrochola litura - Přímočárnice vrbková
  Agrochola lychnidis - Přímočárnice střemchová
  Agrochola lota - Přímočárnice vrbová
  Agrochola macilenta - Přímočárnice buková
  Agrochola nitida - Přímočárnice rozrazilová
  Apterogenum ypsillon - Přímočárnice lužní
  Atypha pulmonaris - Přímočárnice plicníková
  Brachylomia viminalis - Přímočárnice jívová
  Conistra erythrocephala - Zimovnice rudohlavá
  Conistra rubiginea - Zimovnice rezavá
  Conistra rubiginosa - Zimovnice trnková
  Conistra vaccinii - Zimovnice brusnicová
  Eupsilia transversa - Dřevobarvec dubový
  Lithophane ornitopus - Dřevobarvec lesní
  Lithophane socia - Dřevobarvec trnkový
  Tiliacea aurago - Zlatokřídlec bukový
  Tiliacea citrago - Zlatokřídlec lipový
  Xanthia icteritia - Zlatokřídlec vrbový
  Xanthia ocellaris - Zlatokřídlec topolový
  Xanthia togata - Zlatokřídlec jívový
  Xylena solidaginis - Dřevobarvec brusnicový
  Xylena vetusta - Dřevobarvec luční
Tribus Apameini - Subtribus Apameina
  Amphipoea fucosa - Dřeňovka luční
  Amphipoea oculea - Dřeňovka polní
  Apamea crenata - Šedavka lemovaná
  Apamea illyria - Šedavka bučinová
  Apamea lateritia - Šedavka rudá
  Apamea lithoxylaea - Šedavka žlutavá
  Apamea monoglypha - Šedavka trávová
  Apamea oblonga - Šedavka větší
  Apamea ophiogramma - Šedavka hnědoskvrnná
  Apamea remissa - Šedavka mnohotvárná
  Apamea rubrirena - Šedavka rudoskvrnná
  Apamea scolopacina - Šedavka třeslicová
  Apamea sordens - Šedavka obilná
  Apamea sublustris - Šedavka žlutá
  Apamea unanimis - Šedavka bahenní
  Calamia tridens - Travařka zelená
  Celaena leucostigma - Dřeňovka pobřežní
  Crypsedra gemmea - Travařka pestrá
  Denticucullus pygmina - Travařka bažinná
  Globia sparganii - Rákosnice zevarová
  Gortyna flavago - Dřeňovka diviznová
  Hydraecia micacea - Dřeňovka šťovíková
  Luperina testacea - Travařka hlínožlutá
  Mesapamea secalella - Šedavka přehlížená
  Mesapamea secalis - Šedavka žitná
  Mesoligia furuncula - Šedavka dvoubarvá
  Oligia latruncula - Šedavka menší
  Oligia strigilis - Šedavka kroužkovaná
  Oligia versicolor - Šedavka pestrá
  Photedes fluxa - Travařka třtinová
  Photedes minima - Travařka nejmenší



www.motylkove.cz